Co dalej z prawną regulacją zawodu dietetyka?

Co dalej z prawną regulacją zawodu dietetyka?

data publikacji: 2023-07-17

 13 lipca br. odbyło się posiedzenie Senatu, na którym Izba zakończyła pracę nad ustawa o niektórych zawodach medycznych.Senat wprowadził do projektu ustawy 20 poprawek. Jak czytamy z komunikatu, postanowiono o całkowitym wyłączeniu zawodu dietetyka z ustawy.

Nie oznacza to jednak, że tak rzeczywiście stanie się. Projekt ustawy wraca z powrotem do Sejmu, który może poprawki te przyjąć lub odrzucić. Następnie ustawa zostanie skierowana do podpisu Prezydenta. Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano na 28 lipca, harmonogram obrad jest jeszcze w przygotowaniu. Nie wiadomo zatem, kiedy Sejm zajmie się poprawkami o których jest mowa powyżej.

Jednocześnie, Poselski projekt ustawy o zawodzie dietetyka, nadal oczekuje na skierowanie pod obrady Sejmu. Aktualnie według komunikatu, który jest zamieszczony na stronie Sejmu, przedstawiciel wnioskodawców został zobowiązany do odniesienia się do opinii Biura Analiz Sejmowych. Przypomnijmy, projekt dotyczy utworzenia zawodu regulowanego dietetyka, określając go jako zawód samodzielny. Ponadto reguluje warunki uzyskiwania prawa wykonywania zawodu, wymogu dotyczące kształcenia i doskonalenia zawodowego, zasady odpowiedzialności zawodowej, tworzy samorząd zawodowy.


Autorka:

Radca prawny Patrycja Aleksandrowicz Okręgowa Izba Radców Prawnych w Kielcach


Warto wiedzieć:


Sprawdź też ubezpieczenie:

 

 

ERGO HESTIA