Ochrona na najwyższym poziomie dla Twojej placówki medycznej w ramach programu ubezpieczeń dla branży medycznej PolisaMed.

OC podmiotów leczniczych (NZOZ-ów), zgodnie z obowiązującym prawem, powinna posiadać każda firma zarejestrowana jako podmiot leczniczy u wojewody, działająca na terenie naszego kraju musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Do programu PolisaMed mogą przystąpić podmioty lecznicze inne niż szpitale, udzielające wyłącznie ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych.

Przejrzysty proces zakupy

100% online, polisa w 5 minut

Przygotowany przez profesjonalistów

Polisa.Med.PL działa od 10 lat na rynku ubezpieczeń medycznych

Zgodny z wymogami prawnymi

spełnia wszystkie wytyczne zapisane w ustawie

Korzystna cena

składka od 550 zł za rok

Co obejmuje obowiązkowe ubezpieczenie OC podmiotu leczniczego (NZOZ-u) na PolisaMed?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC podmiotu leczniczego obejmuje szkody powstałe w następstwie działania lub zaniechania działania, wyrządzone podczas udzielania świadczeń zdrowotnych w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej. 

Przy czym dodatkowo w ramach naszego programu dostępnego na PolisaMed Ubezpieczyciel:

  • rezygnuje z prawa regresu, które przysługuje mu na podstawie art. 11 ust. 3 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK także w sytuacji, gdy szkoda wynika z rażącego niedbalstwa Ubezpieczonego lub jest przez niego wyrządzona pod wpływem alkoholu lub środków odurzających;
  • w granicach sumy gwarancyjnej pokrywa koszty wynikłe ze środków pojętych w celu zmniejszenia szkody lub zapobieżenia zwiększenia się jej rozmiarów, jeżeli środki te były celowe, chociażby okazały się bezskuteczne;
  • w granicach sumy gwarancyjnej pokrywa koszty obrony w postępowaniu karnym i zastępstwa prawnego w postępowaniu cywilnym podjęte za jego zgodą;
  • w granicach sumy gwarancyjnej pokrywa koszty postępowania przedsądowego, postępowania cywilnego, w tym mediacji lub postępowania pojednawczego prowadzonego w związku ze zgłoszonymi przez poszkodowanego roszczeniami odszkodowawczymi, podjętego na polecenie lub za zgodą Ubezpieczyciela; 
  • pokrywa koszty opinii biegłych i rzeczoznawców powołanych przez Ubezpieczonego;
  • pokrywa koszty zabezpieczenia roszczenia o naprawienie szkody wynikające z zarządzenia sądu do wysokości 100.000 PLN, przy czym jeśli zabezpieczenie zostanie zwolnione, Ubezpieczony jest obowiązany zwrócić je Ubezpieczycielowi;

Jaka jest suma gwarancyjna w ramach obowiązkowe ubezpieczenia OC podmiotu leczniczego?

Suma gwarancyjna jest zgodna z wymaganymi przepisami prawa i wynosi 75.000 euro na jedno i 350.000 euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.

Dodatkowo każdy podmiot może wykupić dobrowolne ubezpieczenie OC podmiotu leczniczego, które rozszerza zakres ochrony ale również działa jako ubezpieczenie nadwyżkowe. 

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC podmiotu leczniczego dostępne jest w ramach programu PolisaMed już od 550 zł / rok
Przy czym, składka zależna jest od:

  1. Liczby personelu medycznego (z wyłączeniem pracowników administracyjnych),
  2. Grupy ryzyka do jakiej zaklasyfikowany będzie podmiot, zgodnie z charakterem udzielanych świadczeń zdrowotnych

Najczęściej zadawane pytania

kliknij interesujący Cię temat, aby wyświetlić odpowiedź

Przepisy prawa nakładają na Ciebie obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC w sytuacji, gdy rejestrujesz swoją działalność u wojewody jako podmiot leczniczy

Obowiązek ubezpieczenia OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą powstaje najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia wykonywania działalności leczniczej.

W naszym przypadku, nie musisz posiadać numeru księgi rejestrowej aby przystąpić do programu ubezpieczeń.

Składka ubezpieczeniowa zależna jest od liczby osób udzielających świadczenia zdrowotne w podmiocie leczniczym oraz rodzaju udzielanych świadczeń zdrowotnych. Do obliczenia składki należy podać liczbę wszystkich osób, które świadczą usługi medyczne w podmiocie leczniczym, niezależnie od formy zatrudnienia (etat, zlecenie, kontrakt).

Tak, oczywiście. Wówczas wystawiony wniosek będzie podlegał weryfikacji i składka może ulec zmianie. W ciągu 2 dni roboczych od wystawienia wniosku online nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przekaże Ci informacje związane z ewentualną zmianą składki lub jej brakiem oraz poprosi o akceptację wniosku.

Tak, oczywiście. Wówczas konieczna jest indywidualna wycena składki. Skontaktuj się z nami lub pozostaw dane w formularzu, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i zbierze niezbędne dane do przedstawienia oferty.

Proces przystąpienia do programu ubezpieczeń można opisać w kilku prostych krokach:

  1. Analiza potrzeb
  2. Kalkulacja składki i złożenie wniosku
  3. Opłacenie składki
  4. Otrzymanie certyfikatu drogą mailową

Płatność za ubezpieczenie możesz dokonać za pomocą szybkich płatności

Tak. W trakcie okresu ubezpieczenia można podwyższać sumę gwarancyjną lub rozszerzać zakres ubezpieczenia. W tym celu wystarczy wysłać wiadomość na adres kontakt@polisa.med.pl lub wypełnić formularz kontaktowy a my skontaktujemy się w tej sprawie i wystawimy aneks do umowy.

Ochrona ubezpieczeniowa trwa 12 miesięcy od kolejnego dnia od przystąpienia do programu ubezpieczeń.

Dokumenty ubezpieczeniowe

Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

Sprawdź składkę »
© 2013-2024 Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o.
Sprawdź składkę »